Živé vysílání

Nejbližší živé vysilání (odpovědi na vaše dotazy) v Klubové sekci 8.11.2024 od 20:00 do cca 21:00. Toto živé vysílání probíhá pro členy Klubu alespoň 2X v měsíci (nejčastěji na začátku a uprostřed měsíce) na webu jinypristup.cz v sekci Klub.  Více info »

Chleba ve vajíčku pečený v troubě a s více bílkovinou

Měli jste jako děti rádi chleba ve vajíčku? Nebo máte jej stále rádi? :-) nebo vaše děti mají taky rády chleba ve vajíčku? Já mám chleba ve vajíčku ráda moc. Jako malí jsme tomuto jídlu říkali „Opečenky“ a vlastně ani nevím proč :-)

Chleba ve vajíčku je pro mě jedno z těch nostalgických jídel. Když ho připravuji a jím, vzpomínám si na babičku a na víkendová rána u ní. Vždy když jsme u ní o víkendu ráno vstávali, v troubě už voněla vánočka nebo mazanec. U nás se domácí vánočka nebo mazanec dělala každý víkend na snídani Vánoce NeVánoce :-) A nadto babička víkendové ráno trávila u plotny a dělala nám opečenky :-) Bylo nás 7 vnoučat :-) Nevím, kolik jsme každý těch opečenek snědl, ale řekla bych, že hodně, jelikož nám to moc chutnalo politý doslazovaným kečupem J Pamatuji si, jak jsme u plotny stáli frontu s talířky v ruce a jakmile nějaká opečenka byla usmažená, ihned putovala na talířek toho, který stál v řadě první. A tak pořád dokola. Pamatuji si, jak jsme s těmi talířky s opečenkami seděli na turka na koberci v obýváku, který babička měla a stále má opravdu veliký a jedli ty opečenky a dívali se u toho na ranní pohádky.

Úplně si pamatuji ten pocit, který jsem jako malá cítila – ta pohoda a to bezpečí, které vycházelo z otevřenosti, ke které babička svým přístupem k nám nevyřčeně vyzývala. A bylo to bez pachutě uměle vytvořené autority pouze z pozice prarodiče, který je starší a tudíž my jako děti ho musíme automaticky poslouchat i u blbostí. A my přitom poslouchali a i babičku pusinkovali a objímali a stále pusinkujeme a objímáme, když od ní odcházíme. Teda aspoň já a moji sourozenci.

Tak takto nějak to mám s opečenkami :-)

Ale co si budem, chleba z bílé pšeničné mouky vyhnaný často i kvasnicemi a smažený na rafinovaném oleji a potřený doslazovaným kečupem není pro tělo žádná hitparáda, teda aspoň pro to moje.

Samozřejmě, že občas udělám i ty klasické smažené na oleji, ale já už teď vím, že jdou udělat méně kyselinotvorně. Stačí jen jinak přemýšlet o surovinách a způsobu přípravy. Tato méně kyselinotvorná varianta, na kterou máte recept níže, mně chutná ještě víc než ty klasické opečenky. A navíc obsahuje díky přidaným surovinám i více bílkovin.

Zde je recept :-)

Tento článek patří do klubu Moje tělo

Výše jste si mohli přečíst pouze ǘvod, celý článek najdete právě v klubu Moje tělo.

Klub Moje tělo: Přístup na půl roku ... 600,00 Kč / 27 €

Co získáte Klubovou sekcí:
1) 30 min konzultace ohledně předání mých zkušeností se stravováním, ohledně přístupu k mému tělu a jeho harmonizaci (přes skype) 
2) Recepty, ve kterých vařím z běžných surovin, ale přemýšlím o nich jinak :-)
3) ČLÁNKY týkající se propojení mezi tělem, jídlem, myšlením, emocemi a situacemi, kterými procházíme.

Více informací

Mohlo by vás zajímat

Osobní rozvoj
Individuální setkání

Posláním těchto Individuálních setkání je posloužit jako most mezi vámi a vaší vnitřní moudrostí. Budete se jen rozpomínat na to, co už uvnitř sebe víte, a možná i s údivem zjišťovat, jakou moudrost (sílu) v sobě máte.

Povedu vás, abyste sami objevili, kde máte svá omezení, na místo, abych vám ukazovala, kde je máte. Ukážu vám způsoby, jak si můžete svá omezení osvobodit sami (do míry, v jaké jsem schopná si je zpracovávat sama), na místo, abych za vás nesla a řešila vaši odpovědnost a tím vás obírala o vaši sílu.

Dozvědět se víc


Videopřednášky

Přednášky jsou složeny z příběhů lidí z individuálek, které vedu. Jednotlivé příběhy anonymně a svými slovy převypravuji. Jak sami uvidíte, to jádro té nepříjemné situace či nepříjemných okolností, do kterých se dostali, leželo často úplně jinde a dokonce i v jiné oblasti života, než kvůli které přišli.

Obsah jednotlivých příběhů je velmi bohatý na spoustu uvědomění.

Dozvědět se víc

... nebo pokračujte na další články

21. Srpen 2018 - 8:29
Jsme tím, koho soudíme

Nedávno jsem zaslechla poznámku jedné ženy o jednom páru. Daná žena pohoršeně komentovala jeden rodičovský pár, který podle jejich slov upřednostňuje své zájmy před zájmy svých dětí. Konkrétně, že dle jejího mínění nevynechají žádnou oslavu, žena si v ročním věku dítěte dá alkohol a tak mu v ten den dá raději mléko z prášku, atd.

Na tomto případě vám chci ukázat, jak vše, co odsuzujeme, jsme my sami nebo je to někdo, s kým se ztotožňujeme, a tedy opět my sami.

Více

2. Květen 2019 - 9:51
Stěhovat se nebo ne? Rozhodnout se pro toto či pro tamto?

Nedávno jsem měla na individuálce jednu ženu. Ta aktuálně řeší situaci, jestli se nastěhovat k současnému partnerovi či nikoliv. Byť jeho děti má ráda, chce své vlastní. Bojí se, že přestěhováním k němu se odstřihne od jiných možností někoho potkat a promarní nějakou příležitost.

Více

6. Duben 2019 - 12:30
Naše nedokonalosti a slabiny jako nástroj našeho potenciálu

Nedávno jsem od jednoho pravidelného podporovatele dostala hezký email, který mě inspiroval k sepsání tohoto článku, za což moc děkuji. Vlastně mě k němu inspirovali i mnozí z vás dříve, ale teď přišel ten správný čas o tom napsat, nebo zase z jiného úhlu napsat :-) A je to zase jeden z těch osobnějších článků.

Více

20. Duben 2017 - 0:45
Dvojplamen – dvě části jedné duše

Když se setkáte, pocítíte něco jako „návrat domů“. V průběhu setkání vašim tělem prochází velice hustá nepopsatelně krásná energie. Pohled do očí vás krásně bolí a jako magnet vcucne do jakéhosi neomezeného prostoru, ze kterého najednou vidíte všechny zkoušky, radost a žal toho druhého. Současně si uvědomujete, že to všechno znáte, že jsou to i vaše radosti a vaše bolesti. Po celou dobu setkání cítíte maximální (to je slabé slovo) důvěru a oddanost, vedle které, to, co jste nazývali dříve oddaností, najednou zjišťujete, že byla jen závislost.

Více

29. Květen 2019 - 10:13
Jaké podhoubí může skrývat milostný trojúhelník

Nedávno jsem měla na individuálce jednu ženu. Ta řešila svůj osobní život. Měla několikaletý vztah s mužem, který byl zadaný. Ona po celou dobu doufala, že to, že je na druhé koleji, je jen dočasné. Mezitím se on oženil a ona po různých peripetiích učinila ten krok a rozešla se s ním.

Nicméně nikoliv vyřešila vazbu mezi nimi. A právě na individuálce si chtěla poskytnout hlubší informace ohledně toho vztahu, chtěla víc pochopit, proč jí to přišlo do života a chtěla změnit nějaké své nastavení, v důsledku kterého tu situaci v životě má.

Více

24. Duben 2019 - 15:24
To, jak přistupujeme k jiným, je zrcadlem toho, jak přistupujeme k sobě

Když jsme tvrdí a nároční na lidi kolem sebe, znamená to, že jsme tvrdí a nároční na sebe.

Když nemáme pochopení k selhání jiných, stejně tak přistupujeme ke svým vlastním selháním.

Když jiným nechceme dopřát radost, když nám vadí, že jsou jiní radostní, smějí se, my sami sobě odpíráme se smát, mít radost.

Když závidíme jiným, že se jim daří, my sami sebe trestáme, vyčítáme, že se nám nedaří.

Více